Jak słyszymy Zieleniec to od razu myślimy – Narty! Jadnak jak się okazuje Zieleniec to również bardzo ciekawe miejsce na spędzenie czasu również w czasie kiedy nie ma śniegu. Świetne miejsce na górskie wędrówki. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest torfowisko pod Zieleńcem. Po odwiedzeniu tego miejsca możemy wyruszyć na wędrówkę po okolicznych górach przez Masarykovą Chatę i szczytami przejść wzdłuż Zieleńca (spacer około 16km). Opis trasy: samochód można zostawić na parkingu przy torfowisku (uwaga nie ma tam za dużo miejsca) po czym pójść na torfowisko następnie zielonym przejść do Zieleńca, niebieskim do Masarykowej chaty, czerwonym szczytami na Zielony Garb i Orlicę (idziemy już po stronie czeskiej), następnie zielonym w dół do Zieleńca i do miejsca startu.