Międzygórze – jest to miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka w Sudetach Wschodnich w dolinie u podnóża Śnieżnika. Dojedziemy tam jadąc od Wrocławia drogą nr 8 do Kłodzka od Kłodzka w kierunku granicy drogą nr 33 do Bystrzycy Kłodzkiej następnie do Domaszkowa i tam skręcamy na Międzygórze. Zaraz po wjechaniu do miejscowości po lewej stronie spotkamy największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, który jest drugim co do wysokości w całych Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, gdzie rzeka Wilczka spada z wysokości 22 m do kotła i dalej płynie do zapory którą również warto odwiedzić ale o tym w innym wpisie – Międzygórze 🙂